logo Traverstone-Trawertyn

T R A V E R S T O N E   -  T R A W E R T Y N

O NAS

Szanowni Państwo,

 

 TRAVERSTONE - TRAWERTYN BARBARA ORDECKA powstała w 2007 roku i ściśle współpracuje z dwiema włoskimi firmami trudniącymi się wydobyciem oraz przetwarzaniem kamienia naturalnego.

  Jedną z nich jest włoska spółka kapitałowa (S.p.A.), która od 1916 roku trudni się wydobyciem i przetwarzaniem trawertynu a relacje zawodowe z nią zbudowane zostały w ciągu czterech lat naszego pobytu i pracy zawodowej w Rzymie (2002 – 2006). Drugą jest włoska spółka z o. o. (S.R.L.) posiadająca własne złoża trachitu, z którą współpracujemy od 2011 roku.

 Domeną naszej działalności jest wystrój wnętrz oraz zewnętrzne realizacje z trawertynu rzymskiego i trachitu padwańskiego, kamieni które uzupełniają się pod względem właściwości fizyko chemicznych.

 TRAWERTYN, dostojny w niespotykanym u innych kamieni wzorzystym pięknie nadaje wnętrzom budowli ciepło i spokój a alkaliczny TRACHIT odnalazł zastosowanie przede wszystkim tam gdzie środowisko jest „agresywne” (kwasy i sole).

  Wykorzystanie odpowiedniego parku maszynowego oraz wysoko kwalifikowanej kadry pozwala nam zrealizować każde indywidualne zamówienie w zakresie obróbki i montażu tych surowców, w oparciu o dokumentację techniczną i obmiar budowlany. Materiał kamienny jest selekcjonowany na terenie kopalń następnie jego próbki poddawane są badaniom laboratoryjnym w celu zachowania właściwych parametrów technicznych tak aby przechodząc do fazy finalnej otrzymać pożądany efekt.

 Opracowujemy i wykonujemy wystroje kamienne wnętrz (rzeźbę artystyczną i użytkową, posadzki, elementy proste i pery-metryczne ścian, ciągi piesze i komunikacyjne, urządzenia sanitarne - wanny, umywalki, elementy kabin prysznicowych i basenów, parapety, blaty łazienkowe, blaty kuchenne, elementy klatek schodowych, itp.) oraz zewnętrzne elewacje budynków (także suchy montaż – ściany wentylowane). Podczas realizacji projektów korzystamy z usług włoskich i polskich biur architektonicznych bazujących na najnowszych osiągnięciach techniki łącząc nowatorskie trendy w sztuce architektonicznej, także dla potrzeb budownictwa klasycznego.

 Dysponujemy dokumentacją dot. rozwiązań technicznych sposobów mocowania płyt kamiennych dużego formatu na zewnątrz budowli oraz certyfikatami wytrzymałości kamienia.

  W oparciu o powyższe elementy składowe wykonaliśmy m.in. ścianę wentylowaną kamieniczki starego miasta w Lublinie przy ul. Granicznej (połączono dwa rodzaje kamienia, trawertyn ALABASTRINO i trachit VARIEGATA CALDA) oraz wystrój wnętrz hotelu MERCURE w Krynicy Zdrój przy ul. Leśnej (wykorzystano trawertyny: MARTHE, CLASSICO ROMANO, ALABASTRINO). Także dostarczyliśmy trawertyn „na miarę” do pokrycia westybulu oraz szybów windowych wielokondygnacyjnego apartamentowca przy ul. Ludnej 16 w Warszawie,tzw. „Rezydencja Orłowicza” - inwestor Mostostal S.C.

 Budynek WBK BZ, usytuowany na rogu ulic Królewskiej i Marszałkowskiej w Warszawie, posiada elewację z trawertynu „Classico Romano" pochodzącego z kopalń włoskiej spółki, z którą współpracujemy.

 Przygotowywaliśmy także wyceny prac kamiennych dla niektórych inwestycji realizowanych przez takie firmy jak: Karmar S.A., Mostostal S.A., Budner S.A., MAYGROUP Sp. z o.o., MOTA – ENGIL Central Europe S.A., POL - AQUA S.A., NDI S.A oraz dla prywatnych inwestorów.

 W zależności od potrzeb, możemy zorganizować spotkanie w sprawach handlowych na terytorium Polski lub we Włoszech, korzystając z uprzejmości WPHI w Rzymie lub bezpośrednio w siedzibach firm włoskich. Gwarantujemy także pomoc lingwistyczną.

  Prowadzimy również dystrybucję stolarki okiennej i drzwiowej firmy DRUTEX S.A.

Będziemy wdzięczni jeśli zapoznacie się z naszą stroną internetową w celu poznania szczegółów działalności oraz witryną facebook gdzie znajdują się wizualizacje naszych ważniejszych realizacji:

 

https://www.facebook.com/pages/Traverstone/205656966121971?sk=wall

 

             

 W przypadku zamówień indywidualnych, po akceptacji próbek podpisany zostaje kontrakt na dostawę i wykonawstwo. Warunki dostawy i wykonania precyzuje kontrakt.

 

 

Barbara Ordecka

 

Certyfikaty

Referencje

 

www.traverstone.pl
tel. kom.: +48 504 526 376 

tel./fax:    +48 664 56 26 
traverstone@gmail.com

KOOPERANCI


Copyright  2016  Traverstone - Trawertyn. Wszelkie prawa zastrzeżone